Skip to main content

Wykorzystanie Euro 2024 do integracji pracowników przez platformę Sportigio

Wykorzystanie Euro 2024 do integracji pracowników przez platformę Sportigio

Sportigio oferuje innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje pasję do piłki nożnej na rzecz budowania więzi między pracownikami.

- Nasza platforma, z sukcesem zadebiutowała podczas Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku, umożliwia uczestnikom typowanie wyników meczów, co przekłada się na zwiększenie zaangażowania i rywalizacji w przyjazny sposób - wyjaśniają Mariusz i Marcin Zwierzychowscy.

Jak i kiedy powstała spółka? Skąd pomysł i co było katalizatorem do założenia?

Spółka formalnie powstała w połowie 2021 roku, po spotkaniu z pierwszym inwestorem - Krzysztofem Drzyzgą, szefem spółki Verestro. W tamtym momencie mieliśmy już pierwszych klientów i działający produkt. W 2022 roku miała miejsce pierwsza poważna runda inwestycyjna, w której udział oprócz WP2 brał właśnie wspomniany Krzysztof Drzyzga oraz Zbigniew Jagiełło.

Sam w sobie pomysł na biznes kiełkował w nas od czasów liceum. Od zawsze byliśmy “w sieci” i prowadziliśmy autorskie strony internetowe np. młodzieżowego klubu hokejowego, w którym graliśmy, o tematyce żużlowej, a później hokejowej. Zauważyliśmy, że kluby sportowe, których w Polsce i na świecie jest mnóstwo, są bardzo zaniedbane w sferze cyfrowej, a na tym właśnie się znamy. Po stworzeniu platformy dla klubów zaczęło to wszystko ewoluować w dalszych kierunkach - zauważyliśmy, że szczególnie przydać się można także w biznesie - dla sponsorów sportu i nie tylko. Okazuje się, że stworzyliśmy fajne narzędzie do szeroko rozumianej grywalizacji i aktywizacji użytkowników

Jaka jest najnowsza funkcjonalność platformy, na której budujecie konkurencyjność?

Przede wszystkim funkcjonalności i nowości na Euro 2024. Co do nich należy?

- Konkursy typowania wyników: Uczestnicy zgarniają punkty za poprawne typy. System punktowy jest przejrzysty i motywuje do zdrowej rywalizacji.

- Tworzenie własnych grup: Nowość na rok 2024 to możliwość tworzenia własnych grup, co umożliwia integrację i rywalizację między różnymi działami czy oddziałami firmy.

- Quizy i dodatkowe gry: Oferujemy również quizy związane z piłką nożną, co dodatkowo wzbogaca doświadczenie użytkowników.

Na czym polega atrakcyjność tej oferty? Jakie korzyści znajduje w niej klient?

Możemy mówić o kilku czynnikach decydujących o konkurencyjności. 

- Zwiększenie zaangażowania pracowników: Platforma Sportigio pomaga w łatwym i efektywnym angażowaniu pracowników w wspólne działania, co jest szczególnie wartościowe podczas dużych wydarzeń sportowych, którymi żyje nie tylko Polska, ale i cała Europa.

- Poprawa wizerunku pracodawcy: Firma wykorzystująca naszą platformę postrzegana jest jako nowoczesna i dbająca o dobre relacje między pracownikami, co przekłada się na jej pozytywny wizerunek.

- Oszczędność czasu i zasobów: Platforma eliminuje potrzebę organizowania typowań "od podstaw", na przykład w arkuszach Excela. Wszystko jest zautomatyzowane i łatwe w zarządzaniu.

Przykłady wdrożeń: PKO Leasing, Puls Biznesu oraz firmy o zróżnicowanej wielkości – od kilkunastu do kilkuset pracowników – skorzystały z naszej usługi, co świadczy o jej uniwersalności i skuteczności.

Marcin i Mariusz Zwierzychowscy, Sportigio

Co jeszcze znajduje się w ofercie Sportigio i do kogo jest skierowane?

Sportigio tworzy także aplikację FanApp, która jest platformą do grywalizacji dla kibiców klubów piłkarskich na co dzień, ale znajduje ona również zastosowanie w biznesie. Platforma ta została już wykorzystana do angażowania np. uczestników na konferencjach branżowych, zdobywania bezcennych danych i interakcji z marką.

Sportigio oferuje proste, ale efektywne rozwiązanie, które nie tylko ułatwia życie organizatorom, ale też przynosi realne korzyści firmom. Umożliwia ono budowanie pozytywnego wizerunku firmy i angażowanie pracowników w realnym czasie, co jest szczególnie cenne w czasie ważnych wydarzeń sportowych, którymi żyje cała Polska i Europa.

W jakim modelu zarządzacie spółką? Jak wygląda podział kompetencji w Waszym teamie i z czego wynika?

Jak to w startupie, mamy płaską strukturę organizacyjną. Ja skupiam się w dużej mierze na IT i utrzymaniu technicznym, Marcin na całej organizacji i formalnościach, finansach, wspólnie na sprzedaży. Poza tym każdy w teamie ma swoją “działkę”, ale większość istotnych tematów omawiamy wspólnie. Od początku outsourcujemy w większości IT, ostatnio próbujemy też modelu freelancerów także w innych obszarach działalności i wydaje się to być sensownym modelem. 

Jak wyglądają plany rozwoju spółki?

Skalowanie i ekspansja międzynarodowa to nasz plan mówiąc w dużym skrócie. Mamy już dość rozbudowany produkt, potrafimy dostosować go łatwo do potrzeb różnej grupy klientów. Widzimy, że jesteśmy w stanie obsłużyć wielokrotnie więcej klientów niż do tej pory, ponieważ mamy sensownie zbudowany model technologiczny i biznesowy (subskrypcje), produkt można szybko przetłumaczyć na wiele języków i ruszać z nim w świat. To dla nas najważniejsze. Chcemy również oferować dodatkowe usługi istniejącym klientom, gdyż podczas współpracy często okazuje się, że mają oni konkretne potrzeby, w których jestesmy w stanie pomóc. Najczęściej chodzi o outsourcing marketingu online i Fan Engagementu w całości. Nie musimy oferować tylko platformy jako SaaS, ale także kompleksowo obsłużyć klientów, ponieważ często brakuje im zasobów ludzkich oraz czasu. 

Sportigio to polski start-up technologiczny założony przez braci Marcina i Mariusza Zwierzychowskich. Przekuli oni swoją pasję do sportu oraz nowych technologii w biznes i stworzyli platformę dedykowaną organizacjom ze świata sportu.

Przez całe życie związani ze sportem, czynni hokeiści, a później sędziowie. Wcześniej tworzyli sportowe portale tematyczne (żużel, hokej na lodzie). Mariusz pracował ponad rok jako project manager w fintechu Verestro (wcześniej uPaid), Marcin był analitykiem w PZU. Obaj uczestniczyli m. In w programie wymiany międzynarodowej Erasmus for young Entrepreneurs na początku swojej ścieżki biznesowej.

Jeśli masz ciekawy pomysł na biznes
prześlij nam jego krótki opis.

Odpowiedz na kilka pytań, załącz pitch deck i pozwól nam ocenić potencjał Twojego pomysłu.